Přemýšlíte nad výměnou oken ještě v zimě?

Přemýšlíte o výměně oken? Zima se zpožděním začíná. I přesto s výměnou oken nemusíte čekat na jaro. Většina z nás si výměnu oken během zimy dvakrát rozmyslí a raději počká na teplejší počasí. Logika totiž napovídá, že dělat v zimě takto zásadní změny, se nám nevyplatí z několika důvodů. Máme obavu, že při výměně oken prochladne celý dům či byt, čímž se zvýší částka za topení. Ptáme se, zda použité materiály a technologie budou při nízkých teplotách fungovat správně. Přesto, když si zadáme požadavek výměny oken v zimě u některé z renomovaných firem, tak zjistíme, že to problém není. Naopak mnoho firem právě v zimě nabízí zajímavé akce a slevy. Zároveň se většinou zkrátí i dodací lhůta, protože firmy mají v zimních měsících méně objednávek.

Hlavním důvodem, proč většinou okna vyměnit, je únik tepla, ke kterému dochází otvory kolem oken starých. Tepelná ztráta může dosáhnout v případě oken a vstupních dveří u rodinných domů 30 až 40 procent, u bytových vícepodlažních domů pak 40 až 50 procent. Dalším důvodem k výměně oken může být i estetické hledisko, protože okna výrazně ovlivňují celkový vzhled domu.

Zdroj: www.topravebydleni.cz

Mohlo by Vás zajímat

TIP: Podlahový konvektor zvládá ohřívat i chladit!

Moderní bydlení si žádá prostor, vzdušnost, světlo. Podlahové konvektory ponechají interiéru celou plochu, a přitom zajistí dokonalou tepelnou pohodu. Díky nim vyniknou francouzská okna či velké prosklené plochy, nic nebude zbytečně zabírat místo, nebo znemožňovat řešit velký vstup na balkon....

číst více